آمار بازدید از سایت

  

 

 

 

 

فارسیEnglish

به وب سایت استاد رحیم نوه سی خوش آمدید

درباره استاد رحیم نوه سی

استاد رحیم نوه سی در سال 1330 در شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی دیده به جهان گشود و دوران کودکی و تحصیلات خود را در خوی و سپس در تهران در کنار برادرش ، کریم نوه سی پشت سر گذاشت. در هفت سالگی با دیدن یک طراحی از چهره ی خواهرش ، نخستین بارقه های علاقه به دنیای نقش و رنگ را در وجود خود کشف کرد و زیرنظر مرحوم استاد هوشنگ صادق پور به پرورش استعداد خود همت گماشت. سپس با مشاهده ی آثار استاد آلک کازاریان مصمم شد که هنر نقاشی را تا رسیدن به بالاترین مدارج ادامه دهد. به همین منظور ، راهی اتریش شد و نام خود را به عنوان یکی از برجسته ترین و مستعدترین هنرجویان آکادمی هنرهای زیبای وین مطرح ساخت. تکنیک نقاشی استاد نوه سی ، اغلب با هنرمندان ممتازی نظیر ریچارد اشمیت ، کارپلان و گارماش مقایسه می شود.

پس از 12 سال و با وجود پیشنهادهای متعدد دانشگاه ها و مراکز هنری خارج از کشور ، استاد به ایران بازگشت.

سبک استاد نوه سی ، تلفیقی از دو شیوه ی رئالیسم و امپرسیونیسم است. وی که از پیشگامان و پایه گذاران این شیوه در ایران است، تاکنون شاگردان زیادی را آموزش داده و به جامعه هنر ایران و جهان معرفی کرده است. آثار وی در نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در معرض بازدید علاقه مندان و هنردوستان قرار گرفته است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

موزه ی هنرهای معاصر 1365 ، نمایشگاه نقاشان جوان (انجمن ایران - ایتالیا) 1366 ، شرکت در بی ینال های 76 ، 74 ، 1372 ، نمایشگاه اساتید (موزه ی هنرهای معاصر) ، افتتاحیه ی گالری کمال الملک و نگارخانه ی نهاوند ، برگزاری نمایشگاه در سال های 84،79،1377 در امارات به دعوت رسمی مقامات آن کشور و برپایی نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعدد در کشورهای آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، مجارستان و ..

 

 

  صندوق انتقادات و پیشنهادات